Energetyzujący olejek do masażu

0

SPA w domowym zaciszu?  To możliwe! Zainspiruj się przepisem na prosty i szybki do wykonania olejek do masażu DIY.  Wystarczy wybrać odpowiedni dla Twoich potrzeb olej bazowy i połączyć  go z olejkami eterycznymi. W zależności od rodzaju surowców, olejki do masażu mogą wykazywać właściwości aromaterapeutyczne, relaksacyjne, energetyzujące, pobudzające, antycellulitowe, a nawet na przeziębienie i dolegliwości stawów i mięśni. Z dzisiejszego artykułu dowiecie się, jak przygotować energetyzujący olejek do masażu z olejkiem palmaroza i trawą cytrynową.

Właściwie wykonany masaż wpływa na zdrowie całego ciała, w tym także psychikę. Dzieje się tak dlatego, że podczas masażu stymulowany jest układ nerwowy, a szczególnie jego przewodnictwo. Dzięki temu pacjent z łatwością relaksuje się i odpręża. Najsilniejszy wpływ na zdrowie psychiczne ma masaż relaksacyjny ponieważ jego delikatne ruchy pocierania czy głaskania pozwalają ukoić nerwy, zmniejszyć odczuwanie przewlekłego stresu i poprawić nastrój.

Masaż relaksacyjny to szczególna forma masażu przeznaczona dla osób, które w ciągu dnia zmagają się z dużym stresem. Pomaga on rozładować całe napięcie, zmniejszyć stres i uspokoić organizm. Jego głównym celem jest pobudzenie mięśni, skóry, układu krążenia a przede wszystkim ukoić układ nerwowy. W efekcie masaż relaksacyjny pomaga uzyskać pełne odprężenie fizyczne i psychiczne. Łagodne techniki masażu i odpowiednia atmosfera doskonale wspomagają w walce z bezsennością, stanami zmęczenia psychofizycznego, przy czym minimalizują stany lękowe, działają przeciwbólowo, wyciszają organizm i dodają energii.

Przepis na domową oliwkę do masażu bogatą w olejki eteryczne pobudzi do działania, doda energii i poprawi Wasz nastrój. Olej z pestek winogron posiada właściwości regenerujące, rewitalizujące, nawilżające. Oliwka koi zmęczone ciało oraz odpręża znużony umysł. Poniżej znajdziecie listę niezbędnych surowców oraz sposób przygotowania. Do dzieła 🙂

Składniki olejku do masażu na buteleczkę o poj. 30 ml
  • 20 g oleju z pestek winogron
  • 9,5 g oleju z pestek arbuza
  • 0,25 g olejku palmaroza
  • 0,10 g olejku z trawy cytrynowej
olej z pestek winogron – główny składnik olejku do masażu
Sposób przygotowania

W zlewce odmierz kolejno: olej z pestek winogron zimnotłoczony, olej z pestek arbuza, a następnie dodaj olejki eteryczne i dokładnie wymieszaj. Przelej całość olejku do plastikowej lub szklanej butelki, najlepiej z pompką. Opisz etykietę i naklej na butelkę. Oliwka jest gotowa do użycia.

Przepis na domową oliwkę do masażu bogatą w olejki eteryczne pobudza, wzmacnia ciało, dodaje energii i poprawiają nastrój.

Olej z pestek winogron posiada właściwości regenerujące, rewitalizujące, nawilżające. Oliwka koi zmęczone ciało oraz odpręża znużony umysł. Działa nawilżająco i zmiękczająco na skórę. Nadaje skórze jedwabiste uczucie, nie pozostawia wrażenia tłustości i jest dobrze przyswajalny przez skórę. Stosowany w produktach do skóry suchej i delikatnej oraz w pielęgnacji włosów.

Olej z pestek arbuza ze względu na lekkość, zdolności nawilżania oraz dużą odporność na jełczenie jest szczególnie polecany i stosowany w produktach dziecięcych. Ze względu na zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych pomaga utrzymać i przywrócić skórze elastyczność.

Naturalny olejek palmarozy otrzymywany jest poprzez destylację z parą wodną świeżych liści palczatki imbirowej Cymbopogon martinii. Charakteryzuje go intensywny, świeży, słodki, kwiatowy zapach, z różaną nutą, co spowodowane jest wysokim stężeniem geraniolu.

Olejek palmarozy ma działanie stymulujące. Reguluje również produkcję sebum. Podobnie jak olejek neroli i lawendowy, stymuluje on odnowę komórek skóry. Jego intensywne działanie antybakteryjne sprawia, że szczególnie chętnie bywa wykorzystywany w recepturach produktów przeznaczonych do skóry zanieczyszczonej.

Olejek z trawy cytrynowej wywiera uspokajający efekt na centralny układ nerwowy, relaksując i odprężając. Cechuje się również silnymi właściwościami przeciwdrobnoustrojowymi.

A Wy jaką formę relaksu preferujecie? Masaż, kąpiel? Jakie olejki/balsamy stosujecie? Dajcie znac w komentarzach 🙂

Ola

Źródła: www.fizjo-pomoc.pl; www.ecospa.pl

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.