Kawowo-cynamonowy peeling do ciała

0

Jakie zadanie ma peeling? Przede wszystkim oczyszcza skórę, usuwa zanieczyszczenia i obumarłe komórki zewnętrznej warstwy naskórka, dzięki czemu pobudza skórę do produkcji nowych komórek.

Regularne stosowanie peelingu poprawia krążenie krwi oraz sprawia, że skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna. Kolejną zaletą peelingów jest redukcja cellulitu. Peelingi złuszczają martwy naskórek, dzięki temu skóra staje się bardziej wrażliwa na działanie kremów, balsamów czy lotionów, które lepiej się wchłaniają.

Wykorzystywane są w przypadku cery łojotokowej, trądzikowej, a także skłonnej do przebarwień i zrogowaceń. Jak widać peelingi mają zbawienny wpływ na wygląd i kondycję naszej skóry. Możemy wyróżnić: peelingi domowe– to te, które każda z nas może przygotować, bazując na surowcach, które aktualnie posiada w kuchni (np. peeling z soli Epsom, soli himalajskiej czy cukru trzcinowego), peelingi dermatologiczne i kosmetyczne– w zależności od upodobań możemy skorzystać z zabiegu upiększającego bądź takiego, który pomoże nam w problemach skórnych.

Peelingi możemy podzielić również na: mechaniczne, chemiczne i enzymatyczne.

  • Peelingi mechaniczne polegają na złuszczaniu naskórka za pomocą materiałów ścierających. W metodzie tej można dostosować wielkość i grubość ziaren peelingu, by był on odpowiedni zarówno dla cery suchej jak i tłustej.
  • Peelingi chemiczne mają na celu usunąć obumarły naskórek, wykorzystując związki chemiczne, głównie kwasy owocowe czy polihydrokwasy. Technika pobudza skórę do produkcji kolagenu, dzięki czemu stanie się ona zdrowsza i piękniejsza.
  • Peelingi enzymatyczne przeznaczone są zaś dla osób o bardzo delikatnej skórze, gdyż w metodzie tej wykorzystuje się naturalne enzymy, zmiękczające skórę.

Peelingi możemy stosować na twarz jak i na ciało. W przypadku pielęgnacji twarzy należy być wyjątkowo ostrożnym, by zbyt mocno nie złuszczyć naskórka, a tym samym nie podrażnić delikatnych warstw skóry.

Dziś chciałabym przedstawić Wam przepis na kawowo-cynamonowy peeling do ciała.

Kawowo-cynamonowy peeling do ciała

Składniki peelingu:

  • 250g cukru brązowego (zamiennie może być biały),
  • 2 łyżki kawy sypanej, mogą być również fusy,
  • 1 łyżka oleju kokosowego,
  • 1 łyżka oleju ze słodkich migdałów,
  • 2 łyżki oliwy z oliwek,
  • 1 łyżka glinki Ghassoul,
  • 0,5 łyżeczki cynamonu,
  • 3 krople ekstraktu z zielonej herbaty,
  • 3 krople olejku cynamonowego i grejpfrutowego
fot. składniki peelingu
fot. cukier trzcinowy Dry Demerara

Sposób przygotowania:

Przygotowujemy peeling w porcelanowej miseczce lub szklanym słoiku o poj. 250 ml. Dodajemy cukier, olej kokosowy, oliwę z oliwek, olej migdałowy, fusy po kawie, a na końcu dodatki takie jak: glinka ghassoul, cynamon, ekstrakt z zielonej herbaty oraz olejki. Całość dokładnie mieszamy i gotowe.

Oczywiście możecie przygotować ten peeling, mając w zanadrzu kilka produktów z powyższej listy. Najprostsza wersja składa się z cukru, fusów po kawie i oliwy z oliwek/oleju kokosowego.

Peeling jest bardzo prosty w przygotowaniu i co ważne nie musimy wydawać fortuny, ponieważ bazujemy na składnikach, które posiadamy kuchni. Zapach peelingu przeplatają nuty kawy, cynamonu i grejpfruta i sprawia, że aż nie chce się wychodzić z łazienki… 🙂

Peeling wcieramy kolistymi ruchami w najbardziej pożądane przez nas partie ciała takie jak brzuch, nogi czy uda. Należy wcierać go w wilgotną skórę, gdyż masując na sucho możemy ją podrażnić.

Właściwości peelingu:

  • świetnie oczyszcza skórę i złuszcza martwy naskórek,
  • wygładza i napina skórę,
  • pomaga zwalczać cellulit,
  • regularne stosowanie peelingu sprawia, że skóra jest bardziej podatna na wchłaniania substancji nawilżających i odżywczych.
fot. zmielona kawa

Kilka słów na temat składników:

Kawa jest nie tylko pysznym i aromatycznym napojem oraz ratunkiem po nieprzespanej nocy, ale także cudownym składnikiem kosmetyków. Wspomaga mikrokrążenie w skórze oraz działa przeciwzapalnie. Pomaga wygładzać nierówności skóry ze względu na zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, witaminy E i związków polifenolowych. Jest również powszechnie stosowana w walce z cellulitem.

Cynamon ma działanie ściągające i ujędrniające. Stosowany jest jako środek rozgrzewający i antycellulitowy w kuracjach wyszczuplających.

Olej kokosowy bogaty jest w nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy z grupy B, C i E, a także minerały: cynk, fosfor, magnez, potas, wapń i żelazo. Natłuszcza przesuszoną skórę i wzmacnia jej barierę lipidową. Łagodzi stany zapalne, a także opóźnia procesy starzenia. Stanowi świetny surowiec kosmetyczny.

Olej ze słodkich migdałów oceniony jest głównie dzięki swoim właściwościom nawilżającym. Łatwo się wchłania i idealnie sprawdza się do cery suchej i podrażnionej. Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, a także szereg witamin, w tym: A, D i E, dzięki czemu poprawia elastyczność skóry i wykazuje działanie przeciwzmarsczkowe.

Glinka Ghassoul uniwersalna glinka o beżowym zabarwieniu, bogata w minerały wydobywane w górach Atłas w Maroku. Glinka wykazuje działanie antybakteryjne, usuwa toksyny i zanieczyszczenia, a także reguluje wydzielanie sebum. Oczyszcza skórę i delikatnie złuszcza naskórek. Zwęża pory, a także wyrównuje koloryt skóry. Zalecana jest do wszystkich typów skóry, a także do włosów.

Ekstrakt z zielonej herbaty posiada działanie antycellulitowe, ujędrniające i przeciwstarzeniowe. Pomaga zachować elastyczność skóry.

Olejek grejpfrutowy nadaje niezwykle orzeźwiającą nutę cytrusów.

 

Przyjemnego Spa!

 

Ola

 

Źródło: www.ecospa.pl

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.