Maseczka z niebieską glinką, rumiankiem i kwasem hialuronowym

0

Maseczki znane są od dawna jako kosmetyki do pielęgnacji twarzy i okolic dekoltu. Nawilżają, oczyszczają, a także odżywiają naszą skórę w zależności od zawartych w niej składników. Z dzisiejszego artykułu dowiecie się, jak przygotować oczyszczająco-rozświetlającą maseczkę do twarzy na bazie niebieskiej glinki z dodatkiem składników odżywczych i nawilżających.

Maseczki wykazują znacznie silniejsze działanie od kremów do twarzy, poprawiają krążenie skóry oraz dogłębnie ją odżywiają. Podczas ich zmywania usuwamy sebum (łój skórny), toksyny, a także martwy naskórek. Należy je zatem dobierać indywidualnie do typu cery, tak by uzyskać oczekiwany efekt i nie podrażnić cery. Latem mamy idealną okazję do przygotowywnia maseczek na bazie owoców, warzyw oraz ziół. Wiosną, jesienią i zimą królują maseczki na bazie miodu, płatków owsianych, oleju kokosowego, herbaty Matcha, mikronizowanej zielonej herbaty, kurkumy oraz niezawodnych glinek kosmetycznych.

Wśród nich możemy wyróżnić popularne glinki kosmetyczne

  • glinka biała i niebieska zalecana dla cery suchej, mieszanej i wrażliwej,
  • glinka czerwona zalecana dla cery mieszanej, naczynkowej i dojrzałej,
  • glinka pomarańczowa zalecana do cery pozbawionej blasku, dojrzałej i suchej,
  • glinka zielona zalecana dla cery tłustej i trądzikowej,
  • glinka różowa zalecana dla cery wrażliwej, dojrzałej i mieszanej,
  • glinka żółta zalecana dla cery normalnej, wrażliwej, a także tłustej,
  • glinka fioletowa zalecana jest do ceru suchej i dojrzałej,
  • glinka Ghassoul zalecana jest do wszystkich typów skóry, co jest jej wielką zaletą.

W składzie dzisiejszej maseczki oprócz glinki niebieskiej znajdziecie takie składniki jak: kwas hialuronowy 1%, hydrolat z rumianku i olej sezamowy.

Glinka niebieska to połączenie naturalnej glinki białej Kaolin i niebieskiego pigmentu mineralnego. Delikatnie oczyszcza i rozświetla matową skórę. Łagodzi podrażnienia i ujędrnia skórę.

Koi podrażnienia i stany zapalne. Niebieska glinka łagodnie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń oraz działa detoksykująco i dotleniająco. Reguluje wydzielanie sebum i zwęża rozszerzone pory. Glinka niebieska nadaje zdrowego blasku matowej skórze. Wykazuje działanie ujędrniające i uelastyczniające. Naturalna glinka niebieska wspomaga regenerację skóry, poprawia mikrokrążenie oraz koloryt skóry. Stosowana w profilaktyce cellulitu. Polecana w pielęgnacji skóry zmęczonej, suchej, dojrzałej, tłustej, problematycznej, skłonnej do podrażnień i wrażliwej.

Glinka niebieska jest bogata w cenne minerały takie jak:
  • krzem,
  • glin,
  • żelazo,
  • wapń,
  • sód,
  • potas.

Glinkę niebieską wykorzystuje się także jako naturalny barwnik do masek, kremów, kul do kąpieli i mydełek glicerynowych DIY.

niebieska glinka – główny składnik maseczki
Składniki maseczki
  • 1 łyżka niebieskiej glinki
  • 2 łyżki kwasu hialuronowego 1 %
  • 1 łyżka hydrolatu z rumianku pospolitego
  • 1 łyżeczka oleju sezamowego
składniki maseczki
łączenie składników maseczki
Sposób przygotowania

Do porcelanowej miseczki wsypujemy 1 łyżkę glinki niebieskiej, następnie dodajemy kwas hialuronowy, hydrolat z rumianku i olej sezamowy. Całość mieszamy bagietką lub plastikową łyżeczką do całkowitego wymieszania glinki i uzyskania gładkiej konsystencji.

Możecie dodać więcej wody lub hydrolatu, jeśli maseczka będzie dla Was zbyt gęsta lub więcej glinki, jeśli wolicie gęstszą konsystencję i Gotowe ! Tak przygotowaną maseczkę najlepiej zużyć tego samego dnia lub pozostawić pod przykryciem w lodówce i zużyć następnego dnia. Podane przeze mnie składniki wystarczą na 2 nałożenia maseczki.

Maseczkę nakładamy na oczyszczoną skórę twarzy i dekolt. Pozostawiamy na twarzy na 15 min, spryskując co jakiś czas hydrolatem, aby glinka nie zaschła na twarzy.

aplikacja maseczki
Kilka słów na temat maseczki i jej składników

Maseczkę nałożyłam na twarz i dekolt na ok. 15 min. Po zmyciu skóra stała się bardziej jędrna i rozświetlona (aż chciało się ją dotykać! :)). Maseczka bardzo dobrze oczyszcza skórę. Nie narusza bariery hydrolipidowej i nie wysusza, ponieważ jak już wcześniej wspomniałam glinka niebieska tak jak i glinka biała – należy do najłagodniejszych. Po zmyciu maseczki przemyłam twarz nawilżającym tonikiem DIY z ekstraktem z bluszczu, który sprawdza się idealnie w przypadku mojej cery mieszanej, a następnie w celu nawilżenia użyłam kremu z witaminą C. Stosowanie maseczek na bazie glinki 2-3 razy w miesiącu poprawia wygląd i kondycję skóry 🙂

Kwas hialuronowy wiąże wodę, a także zatrzymuje ją w skórze. Wykazuje silne właściwości higroskopijne, łagodzące oraz nawilżające. Idealny składnik serum i maseczek do twarzy.

Olej sezamowy ceniony jest za właściwości przeciwstarzeniowe, fotoochronne, nawilżające i przeciwbakteryjne. Zawiera tokoferole (naturalną witaminę E) oraz sezaminy i sezamoliny przeciwutleniacze chroniące skórę przed wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi m.in. za starzenie się skóry.

Hydrolat z rumianku jest silnym środkiem przeciwzapalnym i łagodzącym. Koi skórę po opalaniu, zmniejsza stany zapalne, redukuje objawy trądziku.

 

Stosujecie glinki kosmetyczne w codziennej pielęgnacji? Która glinka jest Waszym nr 1? Dajcie znać w komentarzu 🙂

Trzymajcie się ciepło!

Ola

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.