Mydło jest jednym z podstawowych kosmetyków, którego zadaniem jest zwalczanie bakterii i usuwanie brudu. W ciągu dnia stosujemy je wielokrotnie, aby zachować higienę i zapewnić sobie zdrowie. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy mycie rąk samą wodą nie wystarczy, to śpieszymy z odpowiedzią – zdecydowanie nie! Sama woda nie zmyje z powierzchni skóry tłuszczu, brudu i mnożących się w takich zanieczyszczeniach bakterii. Cząsteczki mydła wiążą się jednym końcem z cząsteczkami brudu, a drugim z cząsteczkami wody, dlatego brud zostaje usunięty razem z mydłem i wodą, a my możemy czuć się swieżo i czysto. Aktualnie na rynku mamy mnóstwo naturalnych mydeł w płynie, które charakteryzują się bezpiecznym i przyjaznym składem, a także pięknym zapachem, za który odpowiadają specjalnie dobrane kompozycje olejków eterycznych.

Pewnie wielu z Was zastanawia się, które mydła wybrać – te w kostce czy w płynie? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ i jedne i drugie mają swoje wady i zalety. Głównymi zaletami mydła w płynie są:

1. Zapewnia znacznie większą higienę skóry dłoni oraz otoczenia.

Mydło w kostce w większym stopniu naraża naszą skórę na przenoszenie bakterii, ponieważ zwykle dzielimy je z innymi osobami. Mydło w płynie w pojemniku z dozownikiem eliminuje przenoszenie bakterii z dłoni na dłonie.

2. Prezentuje się estetyczniej.

Mydło w kostce często pozostawia niechciane ślady na mydelniczce, przez co nie zawsze jesteśmy w stanie utrzymywać czystość na bieżąco. W przypadku mydeł w płynie nie mamy tego problemu. Dodatkowo możemy dowolnie dobierać pojemniki z dozownikiem na mydło w zależności od naszych upodobań czy aranżacji wnętrz, zachowują przy tym estetykę.

3. Jest bardziej wydajne.

Tę cechę zawdzięcza specjalnemu dozownikowi, który umożliwia regulację zawartości pojemnika i użycia optymalnej ilości mydła potrzebnej do jednorazowego umycia rąk.

4. Charakteryzuje się szeroką gamą  i można je spersonalizować.

Aktualnie w sklepach mamy ogromny wachlarz mydeł w płynie o różnym składzie, zapachu, kolorystyce, dzięki czemu możemy je dobrać indywidualnie do naszych potrzeb.