Wzmacniający olejek do paznokci z olejem z wiesiołka, wit. A i E

0

Zdrowe, mocne i zadbane paznokcie to marzenie każdego z nas. Tak jak nasza skóra i włosy potrzebują odżywiania, tak samo i paznokcie domagają się od nas odpowiedniej troski. Nakładanie hybryd czy akryli dodatkowo bardzo mocno obciąża płytkę paznokcia, powodując ich kruchość, łamliwość, a nawet powstawanie ubytków czy przebarwień. Jednym z głównych sposobów na utrzymanie paznokci w dobrej kondycji jest ich regularne olejowanie. Z dzisiejszego przepisu dowiecie się jak przygotować wzmacniający olejek do paznokci z witaminami A i E.

Olejowanie paznokci przeznaczone jest w szczególności do zniszczonych i łamliwych paznokci, jednak możemy ją stosować również w przypadku zdrowych paznokci, by dodatkowo je odżywić, nawilżyć lub przyśpieszyć ich wzrost. Takie zabieg możemy wykonać w domowym zaciszu, wykorzystując olejki, które akurat mamy pod ręką. Olejki są ogólnodostępne, możemy je kupić w sklepach online,  sklepach zielarskich, drogeriach czy aptekach. Warto wyrobić sobie ten nawyk pielęgnacji, gdyż dłonie i paznokcie są naszą wizytówką.

Dlaczego warto stosować oleje do paznokci?

Przede wszystkim jak już wspomniałam, jest to tani, szybki i skuteczny sposób na odbudowanie i wzmocnienie płytki paznokcia. Tak jak nasza skóra i włosy potrzebują odżywiania, tak samo i paznokcie domagają się od nas odpowiedniej troski. Nakładanie hybryd czy akryli dodatkowo bardzo mocno obciąża płytkę paznokcia, powodując ich kruchość, łamliwość, a nawet powstawanie ubytków czy przebarwień. Główną zaletą olejków do olejowania paznokci jest bez wątpienia:

  • naturalny skład
  • wzmocnienie płytki paznokcia
  • wyeliminowanie rozdwajaniu się
  • przyśpieszenie wzrostu
  • kompleksowa regeneracja
  • rozjaśnianie przebarwień
  • gładkość i naturalny blask
  • zdrowszy wygląd skórek
  • niska cena
  • wydajność

Pozostając w temacie pielęgnacji paznokci, chciałabym przedstawić Wam witaminową mieszankę olejową do paznokci, którą przygotowałam z myślą o osłabionych paznokciach po manicure hybrydowym. Bazą olejku jest olej jojoba, który oprócz witamin A i E wzbogaciłam drogocennymi olejami: olejem z wiesiołka i olejem śliwkowym. Olejek wzmacnia, regeneruje i odżywia płytkę paznokcia, ale również doskonale sprawdzi się w profilaktyce i leczeniu różnych rodzajów grzybicy paznokci ze względu na dodatek olejku z drzewa herbacianego, który działa przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie.

Do przygotowania olejku wykorzystałam szklaną buteleczkę o poj. 15 ml z pędzelkiem w celu łatwiejszej aplikacji.

Składniki na 2 buteleczki olejku o poj. 15 ml (30 ml)
  • 15 g oleju jojoba
  • 9 g oleju z wiesiołka
  • 5 g oleju śliwkowego
  • 0,4 g witaminy A – Retinol 1.0 MIU/g
  • 0,5 g witaminy E – Miks naturalnych tokoferoli T70
  • 3 krople olejku z drzewa herbacianego
  • 5 kropli olejku palmaroza

*olejki eteryczne możecie zastąpić innymi, dowolnie przez siebie wybranymi.

Składniki olejku kupiłam w sklepach online Ecospa i Naturalne Piękno,

składniki olejku do paznokci 
Sposób przygotowania i aplikacji olejku

Wymienione wyżej składniki odważamy na wadze w zlewce lub szklance, a następnie dokładnie mieszamy aż do połączenia wszystkich olejów. Przelewamy mieszankę do szklanych buteleczek o poj. 15 ml z pędzelkiem i gotowe 🙂

Wystarczy nałożyć cienką warstwę olejku na płytkę paznokcia i skórki wokół paznokcia, następnie odczekać kilka minut aż do wchłonięcie. Jeżeli olejek po tym czasie nie wchłonął, delikatnie wmasowujemy go opuszkami palców. Przed pomalowaniem paznokci polecam wykonać próbę uczuleniową na jednym paznokciu. Składniki są w pełni naturalne, natomiast reakcja na nie jest kwestią indywidualną.

przygotowanie olejku do paznocki
Kilka słów na temat składników 

Olej z wiesiołka wspomaga regenerację skóry, wzmacnia włosy i paznokcie. Wypróbuj w domowych recepturach kosmetycznych. Olej sprawdzi się jako składnik balsamów i kremów do skóry problematycznej, olejach wzmacniających i przyspieszających porost włosów, czy odżywkach do paznokci.

Olej ten składa się w 25 % z nienasyconych kwasów tłuszczowych: cis-linolowego i gamma-linolenowego. Oba kwasy należą do grupy kwasów omega-6. Jest to jedyny olej, który zawiera 9% GLA i aż 73% kwasu cis-linolowego, dlatego wiesiołka można uważać za najbogatsze naturalne źródło biologicznie aktywnej witaminy F (inna nazwa nienasyconych kwasów tłuszczowych).

Ciekawostka na temat wiesiołka

Wiesiołek początkowo traktowany był jako roślina ozdobna, której żółte kwiaty otwierały się o zmierzchu. Dlatego też w ziołolecznictwie nazywany jest potocznie ’nocną świecą’.

olej z wiesiołka

Olej jojoba regeneruje, zmiękcza, nawilża i natłuszcza oraz spowalnia procesy starzenia. Polecany jest do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Bardzo dobrze i szybko się wchłania, dlatego też użyłam go jako bazę.

Olej śliwkowy ma ciemno żółtą barwę i bardzo delikatny marcepanowo-migdałowy zapach. Jest lekki i szybko się wchłania. Posiada działanie antyoksydacyjne, regenerujące i zmiękczające. Może być stosowany do pielęgnacji cery dojrzałej i suchej, a także do pielęgnacji włosów i paznokci.

Olejek z drzewa herbacianego i olejek palmaroza dodałam w celu konserwacji odżywki, a także nadanie jej lepszego zapachu.

Taki olejek możecie przygotować również w szklanej buteleczce z pipetą i stosować go nie tylko w celu pielęgnacji paznokci, ale i dłoni. Dbanie o paznokcie nie polega tylko i wyłącznie na ich pomalowaniu. Oczywiście jest to ważne, gdyż wyrazisty kolor paznokci nadaje pewności siebie i sprawie, że czujemy się lepiej. Jednak pamiętajcie, że aby paznokcie były piękne i zdrowe należy je pielęgnować od środka i to najlepiej- NATURALNIE 🙂

 

Trzymajcie się ciepło!

Ola

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.