Nawilżająco-rozjaśniający tonik z ekstraktem z bluszczu

0

Toniki w przeciwieństwie do płynów micelarnych i innych mleczek do demakijażu- tonizują skórę, czyli przywracają jej naturalny odczyn skóry. Jest to bardzo ważne w naszej codziennej pielęgnacji, gdyż dzięki wcześniejszej tonizacji skóry, lepiej wchłaniają się kremy, olejki oraz sera, które nakładamy na twarz. Z poniższego artykułu dowiecie się, jak przygotować domowy tonik do cery z przebarwieniami.

Głównym składnikiem toników jest woda wzbogacona o dodatki, takie jak: ekstrakty z ziół, kwiatów, witaminy, olejki eteryczne, a także substancje chemiczne, takie jak: barwniki, czy konserwanty. W drogeriach możemy znaleźć wiele toników do twarzy i oczu, które w zależności od składu wykazują właściwości: ściągające, oczyszczające, rozjaśniające czy nawilżające.

Toniki mają za zadanie przede wszystkim przywrócić skórze odpowiednie pH. Naturalny odczyn naszej cery waha się pomiędzy 4,5, a 6 (odczyn kwaśny). Jest to idealny przedział pH dla naszej skóry, w którym cera tworzy barierę ochronną dla rozwoju mikroorganizmów żywych. Płyny tonizujące najlepiej stosować rano i wieczorem, gdyż oprócz wyżej wymienionych właściwości toniki wykazują także działanie oczyszczające i odświeżające.

Dziś chciałabym przedstawić Wam tonik do twarzy z ekstraktem z bluszczu  oraz składnikami nawilżającymi 

Składniki na 100 ml kosmetyku:

  • 40 ml hydrolatu z zielonej herbaty,
  • 20 ml hydrolatu geraniowego,
  • 20 ml wody destylowanej,
  • 7,5 ml witaminy B5 (d-pantenolu),
  • 5 ml NMF (naturalnego czynnika nawilżającego),
  • 4 ml żelu hialuronowego 1 %,
  • 2,5 ml ekstraktu z bluszczu,
  • 1 ml ekologicznego środka konserwującego.
fot. NMF naturalny czynnik nawilżający
fot. ekstrakt z bluszczu

Sposób przygotowania

1) Przygotowujemy stanowisko pracy z zachowaniem podstawowych zasad higieny.

2) Do naczynia lub zlewki o poj. 150 ml dodajemy hydrolaty oraz wodę destylowaną.

3) Dodajemy pozostałe starannie odmierzone składniki aktywne, jak witaminy czy ekstrakt z bluszczu.

4) Całość dokładnie mieszamy bagietką. Przelewamy tonik do szklanej buteleczki z ciemnego szkła z atomizerem.

Tonik jest gotowy do użycia. Możecie go przechowywać w temperaturze pokojowe do 25 st. Celsjusza.

Termin ważności po dodaniu konserwantu – 6 miesięcy.

Tonik możecie stosować jako mgiełkę do twarzy lub wcierając w twarz namoczonym płatkiem kosmetycznym.

Tonik jest przeznaczony do każdego typu cery, jednak w szczególności do cery wrażliwej, poszarzałej, z przebarwieniami i skłonnością do podrażnień. Sprawdzi się też u osób, które mają cerę suchą i dojrzałą, ze względu na  NMF oraz żel hialuronowy w składzie, które zwiększają nawilżenie i regenerację skóry. Oprócz opisanych powyżej właściwości, tonik działa rozjaśniająco, tak więc sprawdzi się idealnie pod oczy, szczególnie po nieprzespanej nocy. Hydrolat z zielonej herbaty łagodzi skórę podrażnioną przez słońce, wiatr i zanieczyszczenia, tak więc sprawdzi się idealnie na obecną jesienną aurę. Ekstrakt z bluszczu oraz miłorzębu ujędrniają skórę, wzmacniają naczynia włosowate i pobudzają mikrokrążenie. Tonik stosuję rano i wieczorem, po oczyszczeniu twarzy ale przed nałożeniem kremu. Tak więc to mój drugi krok w codziennej pielęgnacji. Szczególnie stosuje go w okolicach oczu, gdyż zmagam się z cieniami pod oczami.

Kilka słów na temat składników

Hydrolat z zielonej herbaty ekologiczny łagodzi skórę podrażnioną przez słońce, wiatr i zanieczyszczenia, tak więc sprawdzi się idealnie na obecną jesienną aurę. Nadaje skórze świeżość. Wykazuje działanie oczyszczające, przeciwutleniające i antybakteryjne.

Hydrolat geraniowy nawadnia, odżywia i wygładza skórę. Łagodzi podrażnienia i pomaga zwalczać rozszerzone naczynka.

NMF czyli Naturalny Czynnik Nawilżający, to składnik naszej skóry, zapewniający jej właściwe nawilżanie. Gdy skóra traci naturalną jędrność, staje się sucha i szorstka, ukojeniem jest kuracja NMF. Surowiec ten składa się z aminokwasów, mocznika, pyrolidonowego kwasu karboksylowego i kwasu mlekowego. Silnie nawilża ale także odbudowuje skórę.

Żel hialuronowy 1% wiąże wodę, a także zatrzymuje ją w skórze. Wykazuje silne właściwości higroskopijne, łagodzące oraz nawilżające. Idealny składnik toników oraz serum do twarzy i ciała.

D-Pantenol to inaczej prowitamina B5, która po wniknięciu w skore przekształca się w witaminę B5. Jest niezbędnym składnikiem do prawidłowego funkcjonowania naszej skóry, a jej niedobór objawia się nadmiernym łuszczeniem naskórka, rogowaceniem i depigmentacją. Wnika bardzo głęboko w skórę, poprawia jej nawilżenie, ujędrnia i uelastycznia. Łagodzi wszelkie podrażnienia i stany zapalne a także przyspiesza regeneracje naskórka oraz gojenie ran.

Ekstrakt z bluszczu ujędrnia, wzmacnia naczynka włosowate i pobudza mikrokrążenie. Bluszcz działa łagodząco przy skłonnościach do podrażnień, świądu i grzybic.

 

A Wy jakie składniki w tonikach cenicie najbardziej? 🙂

Ola

 

Źródło

www.naturalne-piekno.pl

 

 

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.