Lekka mgiełka do twarzy z naturalnym silikonem roślinnym
Zbliżające się lato to idealny czas na tworzenie maceratów, hydrolatów, toników, a także mgiełek do twarzy i ciała, które idealnie schłodzą naszą skórę w upalne dni. Lekka mgiełka do twarzy nadaje efekt świeżości i ochłodzenia. Pozwala na szybkie nawilżenie skóry i ochronę przed wysuszeniem. Z poniższego wpisu dowiecie się, jak przygotować nawilżającą mgiełkę do twarzy z dodatkiem naturalnego roślinnego silikonu.
Stosowanie nawilżających mgiełek do twarzy i ciała latem jest świetnym rozwiązaniem o tej porze roku, ponieważ możemy uniknąć rozwarstawiania się i spływania wszelkiego rodzaju kremów czy olejków. Kolejną zaletą mgiełek do ciała jest ich delikatny, piękny zapach. W moim przypadku zapach zielonej herbaty. Mgiełkę możemy zastosować podczas opalania, by schłodzić nieco naszą skórę, nawilżyć lub po prostu odświeżyć po długim stresującym dniu. Mgiełkę można stosować również do pielęgnacji włosów. Zawarte w niej składniki wykazują działanie nawilżające, zmiękczające, a dodatek witamy B5 dodatkowo wzmacnia i odżywia skórę i włosy.
Mgiełka o poj. 50 ml sprawdzi się idealnie jako podręczny kosmetyk podczas podróży. Zmieści się do torebki czy plecaka.
Głównym składnikiem mgiełki jest bioferment z bambusa, który stanowi naturalny zamiennik silikonu. Doskonale nawilża, wygładza i ujędrnia skórę. Bioferment z bambusa nadaje poślizg kosmetykom, wykazuje działanie rewitalizujące i antyoksydacyjne. Polecany do pielęgnacji każdego rodzaju skóry oraz pielęgnacji włosów i paznokci. Bioferment z bambusa zawiera także inne dobroczynne substancje: flawonoidy, białka, związki mineralne, ramnozę i aminokwasy (tyrozyna, arginina). Dzięki obecności flawonoidów wykazują działanie antyoksydacyjne, przeciwstarzeniowe, wzmacniające naczynia krwionośne oraz antycellulitowe. Ramnoza zawarta w biofermencie z bambusa oddziaływuje na fibroblasty – sprawia, iż tworzą się włókna elastyczne w tkance łącznej i tym sposobem stymulowana jest produkcja kolagenu. Bioferment z bambusa ujędrnia, rewitalizuje i nawilża skórę. Zdolny do pochłaniania promieniowania UVA i UVB, dlatego wykorzystuje się go w kosmetykach przeciwsłonecznych i przeciwzmarszczkowych. Polecany do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, a w szczególności do skóry dojrzałej i suchej.
Składniki na mgiełkę do twarzy o poj. 50 ml
- 30 g hydrolatu z zielonej herbaty,
- 10 g hydrolatu geraniowego,
- 3,5 g naturalnego silikonu – biofermentu z bambusa,
- 2,5 g sorbitolu,
- 2,5 g kwasu hialuronowego 1,5 %,
- 1,5 g prowitaminy B%- D-pantenolu 75%.
Sposób przygotowania migełki
W zlewce o poj. 100 ml odważamy hydrolat z zielonej herbaty, hydrolat geraniowy oraz bioferment z bambusa. Następnie dodajemy kwas hialuronowy, sorbitol i witaminę B5. Całość dokładnie mieszamy szklaną bagietką aż kosystencja mgiełki stanie się klarowna i gotowe 🙂
Termin ważności to ok. 2 miesiące.
Mgiełkę najlepiej przechowywać w lodówce. Po przygotowaniu datę ważności na opakowaniu i zużyj przed końcem terminu przydatności.
Zalecany zakres pH 4.00 – 4.50. W opisanym wyżej przepisie pH wynosi ok. 4.30.
Kilka słów na temat działania mgiełki
Mgiełka oprócz tego, ze odświeża twarz wykazuje szereg leczniczych właściwości. Działa antyoksydacyjnie oraz silnie nawilżająco. Bioferment z bambusa również nawilża i uelastycznia skórę, lekko ją matuje i pozostawia miłą i aksamitną w dotyku.
Hydrolat z zielonej herbaty chroni skórę przed działaniem wolnych rodników. Koi podrażnienia, zmniejsza obrzęki i ouchliznę pod oczami a także ogranicza aktywność gruczołów łojowych. Hydrolat z zielonej herbaty ujędrnia skórę i działa przeciwzmarszczkowo.
Hydrolat geraniowy uwielbiam za jego przepiękny, delikatnie kwiatowy zapach! Oprócz zapachu urzeka swoimi właściwościami i zastsosowaniem w kosmetyce. Hydrolat ten stosowany w ciągu dnia, minimalizuje wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych. Odżywia i nawadnia skórę.
Kwas hialuronowy posiada działanie odmładzające, nawilżające i przeciwzapalne. Polecany do pielęgnacji każdego rodzaju skóry.
Sorbitol jest powszechnie stosowany jako humektant (substancja o działaniu nawilżającym). Zapobiega utracie wilgoci, poprawia właściwości plastyczne a na skórę działa nawilżająco i kondycjonująco.
Mgiełka przeznaczona jest do pielegnacji cery normalnej, mieszanej ale i tej z tendencją do przetłuszczania.
Mgiełkę można aplikować bezpośrednio na skórę lub spryskując nią wacik kosmetyczny i w ten sposób przemywać twarz. Mgiełka sprawdzi się nie tylko w codziennej pielęgnacji skóry twarzy ale również włosów.
A Wy w jaki sposób nawilżacie skórę w te upalne dni? 🙂
Trzymajcie się ciepło!
Ola