Olejek do pielęgnacji brody z witaminą E i A i bergamotką

0

Olejek do brody to must have każdego prawdziwego mężczyzny, któremu nie jest obojętna świadoma pielęgnacja i dobre samopoczucie. Olejek do brody ma przede wszystkim za zadanie odżywić, nawilżyć i zmiękczyć często szorstkie i powodujące swędzenie włoski. Dodatek oleju rycynowego sprawdzi się idealnie u osób, które chcą przyśpieszyć porost brody, a oleje takie jak migdałowy, czy jojoba nadadzą jej piękny połysk. Poniżej znajdziecie wskazówki jak w domowych warunkach przygotować taki olejek.

Jak widzicie nie potrzeba wiele by stworzyć swój własny olejek do pielęgnacji brody. Wystarczy zmieszać olejki, które łączą najwyższej jakości naturalne składniki, a także dodać naturalne olejki eteryczne, które otulą nas przyjemnym zapachem. Co najistotniejsze przygotowane samodzielnie olejki są w 100% naturalne i skuteczne.

Każdy mężczyzna, który chce zapuścić gęstą, pełną brodę, powinien zaopatrzyć swoją kosmetyczkę w wysokiej jakości olejek do brody. Dobry olejek zawiera naturalne, wyselekcjonowane składniki, które dogłębnie odżywiają brodę i nawilżają, pozwalając jej na dalszy, zdrowy wzrost. Broda bez odpowiedniej pielęgnacji będzie słaba, matowa, zacznie się łamać i wypadać, właśnie dlatego codzienne stosowanie olejku zapewni piękny, zdrowy, gęsty i pełny zarost. Olejek do brody to podstawowy kosmetyk każdego brodacza. Pozwala nie tylko wyeksponować zarost, ale także pomaga pozbyć się efektu przesuszonej skóry twarzy. Olejki przyczyniają się również do zamknięcia „łuski” włosów brody, ograniczając tym samym wchłanianie aromatów z otoczenia.

Czy są wśród nas jacyś brodacze? ?‍♂️Jeżeli tak, to zachęcam Was do zrobienia własnego olejku do pielęgnacji brody. Dziewczyny dla Was również sugestia, ponieważ jest to świetny pomysł na prezent dla swojej drugiej połówki, tym bardziej, że właśnie zbliżają się Walentynki ?

Poniżej dokładny przepis wraz ze sposobem przygotowania.

Składniki na buteleczkę o poj. 30 ml:

?10 ml oleju jojoba,
?8 ml oleju arganowego,
?5 ml skwalanu z oliwy z oliwek,
?5 ml oleju rycynowego,
?1 ml witaminy E,
?0,6 ml witaminy A,
?0,34 ml olejku bergamotowego.

Wszystkie składniki odmierzamy w zlewce za pomocą lejka i dodajemy do szklanej, wyparzonej i wysuszonej wcześniej buteleczki. Na początku dodajemy wszystkie oleje bazowe, następnie witaminę A i E, a na koniec olej z bergamotki. Jeżeli boicie się, że oleje mogą się popsuć, możecie dodać kilka kropli płynnego konserwantu DA BA, jednak jest to bardzo mało prawdopodobne, ponieważ same oleje bez fazy wodnej nie jełczeją tak szybko (mogą nam służyć do 10-12 miesięcy).

Poza tym dodatek znanych naturalnych konserwantów, czyli -witaminy A i E oraz olejku eterycznego zabezpieczy nasz kosmetyk przed przedostaniem się mikroorganizmów.

⏱️ Termin ważności to ok. 12 miesięcy.

Najlepiej przechowywać go w temperaturze pokojowej, z dala od źródła ciepła i światła.

fot. męski zarost
fot. olej arganowy nierafinowany
fot. olejek bergamotowy

Olej jojoba, który stanowi główny olej bazowy poprawia kondycję brody, regeneruje, ułatwia rozczesywanie i nabłyszcza włosy.

Olej arganowy silnie odżywia, a także sprawia, że zarost będzie gęsty bujny oraz miękki.

W składzie olejku nie mogło oczywiście zabraknąć oleju rycynowego, który jest powszechnie znany ze swojego pozytywnego wpływu na włosy i zarost. Dodatkowo wykazuje właściwości odżywcze, wzmacniające i delikatnie nabłyszczające, dzięki czemu wygląd brody będzie zachwycał. Jest również sprzymierzeńcem dla wszystkich tych, którzy chcieliby zapuścić brodę jednak mają z tym problem- olejek rycynowy bowiem stymuluje jej porost.

Skwalan z oliwy z oliwek to przezroczysty i bezbarwny olej, będący substancją aktywną. Wzmacnia bariery lipidowe w głębi warstwy rogowej naskórka, ułatwia przenikanie przez skórę innych składników aktywnych, zmiękcza włosy i naskórek, a także działa bakteriobójczo. Po jego zastosowaniu możemy odczuć znaczną miękkość skóry. Ogranicza utratę wody i odpowiada za jej nawilżenie. Ponadto skwalan dostarcza skórze drogocennych składników i substancji odżywczych oraz przedłuża działanie witaminy A i E, koenzymu q10.

Witaminy A i E wspomagają regenerację i działają antyoksydacyjne. Idealnie współgrają z dodatkiem skwalanu.

Olejek bergamotowy nadaje mieszance olejowej przyjemny, kwiatowo orzeźwiający zapach. Jeżeli gustujecie w innych zapachach możecie zamienić olejek bergamotowy na np. olejek lawendowy, cedrowy. Zapewnią nie tylko świeży, delikatnie drzewny i orzeźwiający aromat, ale także, dzięki swoim właściwościom konserwującym i antyseptycznym, skutecznie zapobiegną rozwojowi bakterii, które wyjątkowo dobrze czują się w brodatym środowisku.

 

Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do wykonania takiego olejku. Pamiętajcie, że najlepsze prezenty to te wykonane własnoręcznie! ✨?

 

Ola

Źródła: www.ecospa.pl

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.