Serum anti-age z olejem marula, retinolem i witaminą E

0

Serum do twarzy to świetny pomysł na regenerację skóry twarzy jak i okolic oczu. Warto wzbogacić swoją pielęgnację o ten kosmeceutyk z uwagi na fakt, iż posiada on więcej składników aktywnych niż krem i bardzo dobrze się wchłania. Sera wykazują działanie nawilżające, odżywcze, regenerujące, przeciwstarzeniowe, jak i również liftingujące. W zależności od składu mogą mieć wielorakie przeznaczenie i zapewne każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Z poniższego artykułu dowiecie się jak przygotować proste i szybkie w wykonaniu olejowe serum do twarzy anti-age z olejem marula i witaminami.

Sera przechowane są zwykle w małych buteleczkach z ciemnego szkła zaopatrzone w wygodną do aplikacji pipetę lub dozownik. Sprzedawane są w bardzo skoncentrowanej formie, dlatego ważne by nakładać na skórę jego cienką warstwę. Sera do twarzy, które znajdziemy na drogeryjnych półkach nie należą do najtańszych. Wszystko za sprawą dodatku drogocennych składników! Sera sporządzane w domu są tańsze od tych sklepowych i pozwalają dobrać skarby natury indywidualnie do naszych potrzeb. Warto przygotowywać sera w małych buteleczkach, gdyż mimo, iż oleje wnikają głęboko w warstwy skóry, mogą się również szybko utleniać.

! Większość produktów na rynku zawiera szereg silikonów, które powodują uczucie gładkości i miękkości skóry ! Są jednak nie do końca korzystne, gdyż część z nich może spowalniać wnikanie innych składników odżywczych i są obojętne dla środowiska naturalnego. W domowym serum powszechny silikon możemy zastąpić skwalanem, które przyśpiesza procesy regeneracji naskórka, a także jedwabiem w płynie jeżeli zależy nam na silnym wygładzeniu skóry.

W kosmetyce naturalnej serum może stanowić również każdy olej lub mieszanka olejowa przeznaczona do odpowiedniego typu cery. Możemy przygotować również serum z dodatkiem kwasu hialuronowego. W tym celu w pierwszej kolejności należy wklepać w skórę niewielką ilość kwasu hialuronowego, a kiedy się wchłonie nałożyć cienką warstwę wybranego olejku. Dobrymi dodatkami są również witaminy: E, A, C, największa rolę spośród nich odgrywa zdecydowanie witamina E, nazywana witaminą młodości, która słynie ze swoich właściwości nawilżających. Bardzo ważną rolę odgrywa również  witamina C ze względu na swoje antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe właściwości. W serum do twarzy możemy znaleźć również kwasy złuszczające AHA, BHA czy PHA, które powodują usuwanie zewnętrznej warstwy naskórka, jednocześnie stymulując do odnowy głębsze warstwy naszej skóry. Dzięki takiemu złuszczaniu powstają nowe, zdrowsze komórki, a skóra zyskuje piękny wygląd.

Możemy przygotować również sera dwufazowe, składające się z dwóch faz, który wzajemnie się nie mieszają, jak np. olej wraz z żelem aloesowym. Należy jednak pamiętać o wstrząśnięciu przed jego użyciem. Jesienna aura za oknem sprawia, że chętniej zostajemy w domach, staramy się wzmocnić naszą odporność poprzez odpowiednie odżywienie, nawodnienie,  wystarczająca ilość snu. To również okres, w którym ze względu na spadek kondycji, staramy się bardziej dbać o naszą skórę, włosy i paznokcie.

Dziś chciałabym Wam przedstawić przepis na olejowe serum do twarzy z witaminą E i A. Poniżej znajdziecie niezbędne składniki oraz sposób przygotowania.

Składniki serum na buteleczkę o poj. 30 ml:

  • 12 g oleju marula
  • 8 g oleju z kiełków pszenicy
  • 5 g oleju z pietruszki
  • 3 g oleju z czarnego kminku
  • 1 g witaminy E
  • 0,3 g witaminy A – Retinolu
fot. olej marula – główny składnik serum do twarzy
fot. gotowe serum do twarzy DIY

Sposób przygotowania

Wszystkie oleje odważamy na wadze w szklanej zlewce/szklance i mieszamy je za pomocą bagietki. Następnie dodajemy witaminę E oraz retinol i ponownie mieszamy aż do całkowitego połączenia. Serum przelewamy do szklanej, wczesniej umytej i wysuszonej buteleczki z ciemnego szkła z pipetą. Serum jest gotowe do użycia 🙂 Najlepiej przechowywać je w suchym i nienesłonecznionym miejscu.

Termin wazności serum to ok. 5 miesięcy.

Kilka słów na temat serum

Serum ze względu na bogate właściwości olejów dedykowane jest osobom z cerą suchą, dojrząłą, naczynkową, a nawet trądzikową.

Serum posiada delikatną, jedwabistą konsystencję i lekki zbożowy zapach. Stosuję je codziennie wieczorem i pomimo tego, że zawiera wiele rodzajów olejów po nałożeniu nie pozostawia uczucia tłustej i oleistej cery ze względu na ich dobrą wchłanialność. Skóra po użyciu serum jest odżywiona, miękka i bardziej promienna. Szczególnie stosuję je z myślą o okolicach oczu, ponieważ dodany olej z pietruszki zmniejsza widoczność cieni pod oczami. Najpierw aplikuję serum na opuszki palców, po czym wkepuje je w twarz i rozsmarowuje. Często też stosuję je razem z płytką Gua-Sha i po nałożeniu serum, gdy skóra jest jeszcze delikatnie tłusta wykonuję 5 minutowy masaż. Uwielbiam takie wieczorne rytuały zwłaszcza teraz w  okresie jesiennym, kiedy moja skóra jeszcze bardziej potrzebuje odżywienia 🙂

Olej Marula to eliksir młodości. Jego działanie jest porównywalne z olejem arganowym, jednak olej marula posiada delikatniejszy zapach i lepiej się wchłania. Wykazuje silne działanie regenerujące łagodzi zmiany trądzikowe, blizny i przebarwienia. Idealnie sprawdza się w przypadku skóry starzejącej się, dojrzałej i przesuszonej.

Olej z nasion pietruszki znajduje zastosowanie w kosmetykach do pielęgnacji skóry dojrzałej, naczynkowej, trądzikowej i tłustej. Posiada właściwości przeciwzapalne, bakteriostatyczne, ściągające. Poprawia krążenie, wzmacnia kruche ściany naczyń krwionośnych, dzięki czemu może być stosowany w kosmetykach do cery naczyniowej, w produktach pod oczy, a także na obszary dotknięte problemem cellulitu. Ze względu na właściwości rozjaśniające jest świetnym składnikiem kosmetyków na przebarwienia posłoneczne i potrądzikowe.

Olej z kiełków pszenicy silnie nawilża, poprawia koloryt skóry i redukuje drobne zmarszczki. Charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością witaminy E. Polecany w szczególności osobom z cerą przesuszoną i starzejącą się.

Olej z czarnego kminku wykazuje działanie antybakteryjne i przyspiesza regenerację skóry. Sprawdza się w pielęgnacji skóry trądzikowej oraz na grzybicę skóry, a także w przypadku cery suchej i dojrzałej.

Witamina A i E zwiększają elastyczność skóry, redukują drobne zmarszczki oraz regulują proces keratynizacji naskórka.

Wszystkie składniki użyte w przepisie możecie kupic w sklepie Ecospa lub naturalne-piękno 🙂

 

Po więcej inspiracji zapraszam Was na mojego Instagrama domowekosmetyki.pl 🙂

Trzymajcie się ciepło!

Ola

 

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.