Serum hialuronowe z ekstraktem z kasztanowca do cery suchej i naczynkowej

0

Serum do twarzy to świetny pomysł na regenerację i ujędrnienie skóry twarzy. Warto wzbogacić swoją pielęgnację o ten kosmetyk z uwagi na fakt, iż posiada on więcej składników aktywnych niż krem i bardzo dobrze się wchłania. Sera wykazują działanie nawilżające, odżywcze, regenerujące, przeciwstarzeniowe, jak i również liftingujące. W zależności od składu mogą mieć różnorodne przeznaczenie i zapewne każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Z poniższego artykułu dowiecie się jak przygotować proste i szybkie w wykonaniu hialuronowe serum do cery naczynkowej i suchej, bogate w aktywne składniki nawilżajace.

Pewnie większość z Was nie wyobraża sobie codziennej pielęgnacji bez użycia serum. Nic dziwnego skoro kosmetyki te są połączeniem składników aktywnych (wyciągów ziołowych, kwiatowych oraz witamin), które pozytywnie wpływają na kondycję naszej skóry. Sera sprzedawane są zwykle w małych buteleczkach z ciemnego szkła w bardzo skoncentrowanej formie, dlatego ważne by nakładać na skórę jego cienką warstwę. Sera do twarzy, które znajdziemy na drogeryjnych półkach nie należą do najtańszych. Wszystko za sprawą dodatku drogocennych składników aktywnych! Sera sporządzane w domu są tańsze od tych sklepowych i pozwalają dobrać naturalnej składniki indywidualnie do potrzeb naszej skóry. Warto przygotowywać sera w małych buteleczkach, gdyż mimo, iż oleje wnikają głęboko w warstwy skóry, mogą się również szybko utleniać, a sera bogate w składniki wodne bez dodatku odpowiedniego konserwantu mogą ulec zepsuciu.

! Większość produktów na rynku zawiera szereg silikonów, które powodują uczucie gładkości i miękkości skóry ! Są jednak nie do końca korzystne, gdyż część z nich może spowalniać wnikanie innych składników odżywczych i są obojętne dla środowiska naturalnego. W domowym serum powszechny silikon możemy zastąpić skwalanem, które przyśpiesza procesy regeneracji naskórka, a także jedwabiem w płynie jeżeli zależy nam na silnym wygładzeniu skóry.

W kosmetyce naturalnej serum może stanowić również każdy olej lub mieszanka olejowa przeznaczona do odpowiedniego typu cery. Możemy przygotować również serum z dodatkiem kwasu hialuronowego. W tym celu w pierwszej kolejności należy wklepać w skórę niewielką ilość kwasu hialuronowego połączoną z cienką warstwę wybranego oleju. Dobrymi dodatkami są również witaminy: E, A, C, największą rolę spośród nich odgrywa zdecydowanie witamina E, nazywana witaminą młodości, która słynie ze swoich właściwości nawilżających. Bardzo ważną rolę odgrywa również  witamina C ze względu na swoje antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe właściwości. W serum do twarzy możemy znaleźć również kwasy złuszczające AHA, BHA czy PHA, które powodują usuwanie zewnętrznej warstwy naskórka, jednocześnie stymulując do odnowy głębsze warstwy naszej skóry. Dzięki takiemu złuszczaniu powstają nowe, zdrowsze komórki, a skóra zyskuje piękny wygląd. Możemy przygotować również sera dwufazowe, składające się z dwóch faz, które wzajemnie się nie mieszają, jak np. olej wraz z żelem aloesowym. Należy jednak pamiętać o wstrząśnięciu przed jego użyciem.

Dzisiejszy post poświęcony jest serum do twarzy, które możecie samodzielnie przygotować w domu z poniższych składników aktywnych, nawilżających i antyoksydacyjnych. Serum nawilża i odmładza skórę, a także nadaje jej blask. Jest idealnym rozwiązaniem w przypadku cery naczynkowej, suchej, mieszanej i dojrzałej. 

Poniżej znajdziecie listę niezbędnych składników oraz informacje na temat przygotowania serum.

SKŁADNIKI SERUM (na buteleczkę o poj. 30 ml)
  • 10 g hydrolatu z opuncji figowej
  • 10 g wody destylowanej
  • 6,5 g potrójnego kwasu hialuronowego 1,5%
  • 1,5 g pentawityny – kompleksu nawilżającego
  • 1,5 g ekstraktu z kasztanowca
  • 0,25 g eco konserwantu
hydrolat z opuncji figowej
ekstrakt wodno-glicerynowy z kasztanowca
Sposób przygotowania

Serum jest bardzo proste w przygotowaniu. Wystarczy zaopatrzyć się w powyższe składniki, a także niezbędne akcesoria takie, jak np. zlewka/słoik lub szklanka, bagietka lub łyżeczka plastikowa, waga analityczna (z dokładnością do 0,1 g) oraz buteleczka z ciemnego szkła z pipetą.

W zlewce o poj. 50 ml odważamy hydrolat z opuncji figowej i wodę destylowaną, a następnie mieszamy za pomocą bagietki, aby obie substancje się połączyły. Kolejno dodajemy kwas hialuronowy, pentawitynę, a następnie ekstrakt z kasztanowca i ponownie dokładnie mieszamy całość. W ostatnim etapie dodajemy eco konserwant i ponownie dokładnie mieszamy do momentu aż serum będzie klarowne.

Gotowe serum przelewamy do buteleczki i gotowe 🙂

Serum należy przechowywać w lodówce nie tylko ze względu na jego trwałość ale również lepsze działanie i przyjemniejsze odczucia po nałożeniu schłodzonego serum żelowego na twarz 🙂

Termin ważności serum z dodatkiem konserwantu to 2 miesiące. Aby data nie umknęła warto zapisać datę przygotowania lub datę ważności na buteleczce serum.


Kilka słów na temat serum i jego składników

Serum ma dość rzadką i bardzo delikatnie żelową konsystencję. Specjalnie nie wzbogacałam go większą ilością kwasu hialuronowego, aby serum nie było zbyt lepkie i nie pozostawało uczucia kleistości na skórze, czego nie lubię 🙁 Podane w przepisie proporcje są optymalne jeśli również nie lubicie tego uczucia. Po nałożeniu serum możecie poczuć wyraźną gładkość skóry, za co odpowiada pentawityna – kompleks nawilżający, który wiążąc się z keratyną w skórze zapewnia jej natychmiastowe i głębokie nawilżenie, które utrzymuje się nawet do 72 godzin. Oprócz wygładzenia, serum silnie nawilża i pozostawia przyjemne uczucie schłodzenia skóry.

Posiada delikatnie ziołowo-kwiatowy zapach, za sprawą dodatku hydrolatu z opuncji figowej.

Serum jest wydajne, wystarczy jedna aplikacja (końcówka pipety nie powinna jednak dotykać skóry), możecie również nanieść odrobinę serum na opuszki palców i wykonać delikatny masaż rozprowadzając serum kolistymi ruchami po twarzy, szyi i dekolcie, omijając oczy i usta. Przed nałożeniem serum pamiętajcie o dokładnym oczyszczeniu twarzy delikatnym żelem lub pianką, a nastepnie stonizowaniu skóry ulubionym tonikiem.

Serum posiada pH ok. 4.85. Jest to optymalny zakres pH (prawidłowy powinien utrzymywać się w granicach 4.5-5.0).

Przeznaczenie serum

Serum sprawdzi się idealnie w przypadku cery suchej, mieszanej, dojrzałej ale i naczynkowej, ponieważ ekstrakt  z kasztanowca pobudza krążenie krwi i wzmacnia naczynia krwionośne. Pozostałe składniki serum, takie jak kwas hialuronowy, pentawityna działają silnie nawilżająco. Hydrolat  z opuncji figowej wykazuje działania antyoksydacyjne, regenerujące i ujędrniające, co dodatkowo wpływa na poprawę kondycji skóry z pierwszymi oznakami starzenia.

Serum nie wzbogacałam substancjami zapachowymi, natomiast hydrolat z opuncji figowej nadaje mu lekko kwiatowo-ziołowy zapach, który jest bardzo przyjemny i długo utrzymuje się na twarzy.

Hydrolat z opuncji figowej to jeden z najbardziej drogocennych hydrolatów o przyjemnym zapachu do pielęgnacji anti-aging. Intensywnie nawilża, opóźnia procesy starzenia i działa antyoksydacyjnie. Hydrolat z kwiatów opuncji figowej ujędrnia i łagodzi skórę. Polecany do pielęgnacji skóry suchej i dojrzałej.

Potrójny kwas hialuronowy 1,5% posiada działanie odmładzające, nawilżające i przeciwzapalne. Polecany do pielęgnacji każdego rodzaju skóry.

Pentawityna-kompleks nawilżający jest to unikalny kompleks węglowodanów identycznych ze skórą, który wiążąc się z keratyną w skórze zapewniają jej natychmiastowe i głębokie nawilżenie, które utrzymuje się nawet do 72 godzin.

Ekstrakt z kasztanowca pobudza krążenie krwi, wzmacnia naczynia krwionośne oraz działa antycellulitowo. Niweluje wolne rodniki, dzięki czemu wspomaga pielęgnację cery dojrzałej. Ekstrakt z kasztana polecany jest do pielęgnacji cery dojrzałej, z pierwszymi oznakami starzenia oraz jako składnik kremów i balsamów łagodzących problemy z krążeniem.

Składniki serum możecie kupić w sklepie internetowym Ecospa, za wyjatkeim pentawityny, którą kupiłam na stronie pracowniakosmetyków.pl.

 

Po więcej inspiracji zapraszam Was na mojego Instagrama @domowekometyki.pl. Miłego dnia 🙂

Ola

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.