Ziołowa płukanka do włosów

0

Płukanki do włosów na bazie naparów ziołowych to świetny sposób na piękne i lśniące włosy. Mieszanki przyczyniają się do przywrócenia naturalnego pH skóry włosów oraz domknięcia łusek włosa, dzięki temu staną się one miękkie i mocniejsze. Ponadto pozwalają redukować powstawanie łupieżu i wzmacniają kolor włosów.

Pielęgnacja włosów nie należy do najprostszych. Każde włosy są inne i należy o nie dbać w indywidualny sposób. Włosy stanowią naszą wizytówkę. Czynnikami, które mogą znaczącą wpłynąć na kondycję naszych włosów są: ich naturalna budowa, warunki środowiskowe, zabiegi fryzjerskie takie jak: farbowanie,prostowanie, a także dieta, stres czy tryb życia.

Możemy stosować wiele domowych sposobów, które poprawią kondycję naszych włosów. Szczególnie o tej porze roku, gdy większość ziół zaczyna rosnąć możemy wykonać napary oraz płukanki, które nadadzą im blask, a dodatkowo- nie obciążą naszego budżetu. Jajko, awokado, siemię lniane, oliwa z oliwek, olej słonecznikowy czy kokosowy to składniki, które większość z nas posiada w swojej kuchni i również możemy przygotować z nich odżywcze maski do włosów.

Bardzo pomocne w pielęgnacji włosów są płukanki na bazie octu jabłkowego oraz naparów z ziół, takich jak: pokrzywa, skrzyp polny, rozmaryn, rumianek, szałwia, mięta, melisa, chaber bławatek.

  • Do włosów ciemnych zaleca się stosowanie kombinacji ziół: rozmaryn, pokrzywa, szałwia, mięta.
  • Do włosów przetłuszczających się bluszcz, szałwia, rozmaryn, pokrzywa, mięta, melisa.
  • Do włosów jasnych rumianek, płatki róż, skrzyp polny.

Dziś chciałabym Wam przedstawić przepis na bardzo prostą w wykonaniu ziołową płukankę do włosów

Składniki płukanki na karafkę o poj 1l:
  • 2 gałązki szałwii lekarskiej złotej,
  • 2 gałązki rozmarynu,
  • 1 gałązka melisy lekarskiej,
  • 1 gałązka mięty grejpfrutowej,
  • 750 ml wody.

Sposób przygotowania:

Do wyparzonej karafki wkładamy gałązki świeżych ziół, możemy je dowolnie modyfikować w zależności od upodobań. Zalewamy zioła wrzątkiem, zamykamy karafkę korkiem i odstawiamy na całą noc. Jeżeli chcemy uzyskać bardziej ziołowy zapach możemy pozostawić zioła na dłużej. Tak otrzymanym naparem ze świeżych ziół spłukujemy nasze włosy, możemy zrobić to pod koniec pielęgnacji bądź na początku. Płukanka może delikatnie matowić włosy, dlatego warto po jej zastosowaniu nawilżyć włosy odżywką lub serum.
fot. składniki płukanki
fot. melisa lekarska
  • Rozmaryn jest szczególnie polecany do włosów ciemnych. Nadaje włosom mocniejszy ton i połysk. Działa lekko ściągająco i przeciwzapalnie na skórę głowy.
  • Szałwia reguluje aktywność gruczołów łojowych. Pomaga w walce z przetłuszczającą się skórą głowy. Może lekko przyciemniać włosy.
  • Mięta działa oczyszczająco i odświeżająco. Pomaga w walce z łupieżem. Olejek miętowy pobudza cebulki do wzrostu.
  • Melisa lekarska wzmacnia włosy i hamuje ich wypadanie. Delikatnie matowi włosy. Stabilizuje wydzielanie łoju i pomaga w walce z łupieżem.
Do zastosowania płukanki przekonały mnie liczne pozytywne opinie na temat tej pielęgnacji oraz fakt, że po jej użyciu włosy zyskują blask, są mocniejsze i łatwiej się rozczesują. Posiadam włosy wysokoporowate, w związku z tym mam problem z ich przesuszaniem oraz plątaniem. Są podatne na zmianę pogody, kręcą się od spodu, co sprawia, że bardzo ciężko jest je okiełznać. Moje ogólne wrażenie po użyciu płukanki jest pozytywne, na pewno zauważyłam, że włosy stały się lśniące i miękkie w dotyku.Są wzmocnione i nie przetłuszczają się tak szybko. Co do rozczesywania- niestety bez zmian..aczkolwiek do tego muszę się już chyba przyzwyczaić, że podręczna szczotka do włosów jest moim must have w każdej sytuacji
Miłego SPA!
Ola
Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.